ADD

 Anasayfa
 

ADD

 Yönetim kurulu
 

ADD

 Denetleme Kurulu
 

ADD

 Disiplin Kurulu
 

ADD

 Kollarımız
 

ADD

 Genel Merkez
 

ADD

  Tüzük
 

ADD

 İletişim

 

 

 ADD ANTALYA ŞUBESİ 10. OLAĞAN GENEL KURUL SONUÇ BİLDİRGESİTARİH : 28.03.2012  
==============================

Atatürkçü Düşünce Derneği Antalya Şubesi 10. Olağan Genel Kurulu 25 Mart 2012 tarihinde toplanarak aşağıdaki kararları oy birliği ile almıştır.

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ ANTALYA ŞUBESİ

                                     10. OLAĞAN GENEL KURUL SONUÇ BİLDİRGESİ

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Antalya Şubesi 10. Olağan Genel Kurulu 25 Mart 2012 tarihinde toplanarak aşağıdaki kararları oy birliği ile almıştır.

 

ÜLKEMİZİN ŞU ANDA İÇİNDE BULUNDUĞU DURUM:

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün 21 Haziran 1919 tarihinde kaleme aldığı “Amasya Genelgesi”nde çizilen tablonun daha vahimi bir tablo, bugün aynen yürürlüktedir. 1952  yılında NATO’ya üye olmamızla ivme kazanan Emperyalizme  teslim olma sürecinde; ülkemiz, ekonomik ve siyasal bağımsızlığını yitirmiştir. Kendisini her ne kadar dindar gibi göstermeye çalışsa da  şeriat getirmek için değil, ülkemizi ve ulusumuzu bölmek amacı ile ABD tarafından  görevlendirilen iktidar, ABD’nin “Büyük Ortadoğu Projesi”ne de “Eş Başkanlık” yapmak sureti ile  bölünmenin eşiğine getirildik. Şimdi de anayasa değişikliği  yapılarak, Türkiye Cumhuriyetine SON DARBE indirilmek istenmektedir. ABD emperyalizmi ile işbirliği yapan iktidar, ülkemizi onlarca parçaya bölmek için her türlü çabayı sarf etmekte; bu gidişe dur demek isteyen yurtseverler ise çeşitli tertiplerle tutuklanmakta ve saf dışı edilmeye çalışılmaktadır.

KISACASI; Vatanın tamamı (bütünlüğü), milletin istiklâli tehlikededir!

"Milletin istiklâlini, yine milletin  kendi azim ve kararı kurtaracaktır.”

 

Sonuç olarak:

1- Anayasalar, “DEVRİMLER”  sonucu oluşmuş Kurucu irade tarafından yapılır. Bugün iktidar Büyük Ortadoğu ve Genişletilmiş Kuzey Afrika Projesinin eş başkanıdır. İktidarın Türkiye Cumhuriyeti Anayasasını yapmaya yetkisi yoktur. YENİ  ANAYASA ÜLKEMİZİ BÖLMEK AMACI İLE HAZIRLANMAKTADIR. Demokratikleşme, fikir özgürlüğü, insan hakları gibi amaçlar sahtedir ve halkı kandırmaya yöneliktir. Yeni  anayasa  değişikliği emperyalizmin Türkiye Cumhuriyetine vuracağı kesin sonuçlu son darbe olacaktır. Ülkemizin bağımsızlığından yana olanların kırmızıçizgisi; yeni anayasa girişiminin tamamına yönelik olmalıdır. Muhalefet tek bir vücut halinde halkımızla birlikte bu çalışmanın karşısında durmalı, ülkemizi bölecek yeni anayasa yapma tuzağına düşülmemelidir. Vatanın tamamı ve milletin istiklali tehlikededir. Saptaması toplumun tüm kesimine iletilmelidir.

2- Ulusal Bayramlarımız Türk Milletini bir arada tutan en temel unsurdur. Bayramlarımıza yönelik saldırıların esas amacını Türk Milletine anlatmak ve birliğimizi korumak zorundayız.

3- Türkiye’de 4+4+4 formülünü duyan herkes şu görüşe odaklandı: “Tarikatların ve İmam Hatiplerin önü açılacak. Kızlarımız 4 den sonra eve hapsolacak.”  Bu yasa önerisini ister desteklesin ister karşısında durulsun toplum tarafından böyle algılanması istendi ve amaca ulaşıldı. Ancak… Asıl başka tehlikeyi görmemiz gerekiyor. Asıl tehlike, ulus devletimizin parçalanmasını ve ulusumuzun bölünmesini  getirecek bir tasarı olduğudur. Bölünme anayasasını referanduma götürüldüğünde Türk Milletini kandırmak için ortaya atılmış tuzaktır. Burada da hedefin Anayasa’nın 42. maddesinin olduğu anlaşılmaktadır.

4- Mehmetçiğimiz, Türk Milletinin askeridir! Tüm kurumlarımızı NATO’dan çıkmaya çağırıyoruz.

5- BOP kapsamında: kurulmak istenen kukla devletin Irak’tan sonra ikinci parçası Suriye’yi parçalayarak oluşturulmaya çalışılmaktadır. Suriye’nin parçalanması Türkiye’nin parçalanması demektir. Suriye’de yaşananlar devrim değil ABD emperyalizminin kirli oyunlarındandır. Suriye2ye ne askeri ne de siyasi müdahale doğru değildir. Suriye’nin bütünlüğü Türkiye’nin bütünlüğü demektir.

6- Başta Kemalizm olmak üzere “TAM BAĞIMSIZLIK” düşüncesi BAYRAK yapılmalıdır.

7- Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Kendi kişisel çıkarları  için Yabancılarla işbirliğine giren ve gücünü halktan almayan küçük bir azınlığın dışındaki tüm güçler; aralarındaki Etnik, Dini ve Siyasi ayrılıkları ERTELEYEREK Ulusal Kurtuluş Mücadelesi yolunda birleşmelidir.” Sözü günümüze de ışık tutmaktadır

İŞTE  BU NEDENLE TEK ÇÖZÜM YOLU: Ülkeyi çöküntüden ve bölünmeden kurtarmak için tüm ulusal güçlerin birlik ve bütünlük içinde hareket etmeleri gerekmektedir.

YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE! 25.03.2012

 

 

Ömer ÖZTÜRKMEN                            Mehmet PINAR                           Mustafa DURNA

 

 

Kategori : Haber

Yazdır  |  Okuma Sayısı :  1553   |

 Atatürk Köşesi
 

ADD

 Sözleri
 

ADD

 Anıları
 

ADD

 Mülakatları
 

ADD

 Resim Albümü
 

ADD

 Kronolojisi
 

ADD

Ardından Söylenenler
 

ADD

 Büyük Nutuk

 


 
Sitemiz bugün    toplamda ise   kişi tarafından ziyaret edilmiştir. İp Adresiniz  
ANTALYA ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
Derneğimizin Sitesi Ramazan AZITEPE Tarafından yapılmıştır.