ADD

 Anasayfa
 

ADD

 Yönetim kurulu
 

ADD

 Denetleme Kurulu
 

ADD

 Disiplin Kurulu
 

ADD

 Kollarımız
 

ADD

 Genel Merkez
 

ADD

  Tüzük
 

ADD

 İletişim

 

 

 ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ AKDENİZ BÖLGE TOPLANTISI SONUÇ BİLDİRGESİDİRTARİH : 05.09.2012  
==============================

Atatürkçü Düşünce Derneği Akdeniz Bölge Toplantısı 01 Eylül 2012 Cumartesi günü saat 13.00 da Atatürkçü Düşünce Derneği Antalya Şubesi toplantı salonunda Antalya Şube Başkanı İbrahim DAŞ’ın başkanlığında yapılmıştır.

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ

AKDENİZ BÖLGE TOPLANTISI SONUÇ BİLDİRGESİDİR

Atatürkçü Düşünce Derneği Akdeniz Bölge Toplantısı 01 Eylül 2012 Cumartesi günü saat 13.00 da Atatürkçü Düşünce Derneği Antalya Şubesi toplantı salonunda Antalya Şube Başkanı İbrahim DAŞ’ın başkanlığında yapılmıştır.

Toplantıya önceki dönem Genel Merkez yüksek disiplin kurulu başkan yardımcılığı yapmış olan ve şuanda da CHP Antalya Milletvekilimiz sayın Gürkut ACAR da izleyici olarak katılmıştır.

Toplantı başkanı İbrahim DAŞ’ın Bölge Toplantıları hakkında bilgilendirici sunumundan sonra ADD GYK Üyesi Mehmet PINAR söz alarak, Genel Yönetim Kurulunun, Bölge toplantılarına verdiği önemi açıklamış , ardından da ülkenin gündeminde bulunan

-Ülkemizin bölünme tehlikesi,

-Bölünmeyi sağlayacak yeni anayasa çalışmaları,

-Bölünmeye karşı mücadele sürecinde vatansever unsurlar ile birliktelikler,

-Suriye’ye müdahale konusunda düşünceler,

-Vatanseverlerin Balyoz ve Ergenekon gibi tertiplerle tutsak edilmeleri konusunda,

Genel Merkezimizin düşüncelerini katılımcılara aktarmıştır.

Atatürkçü düşünce derneği Bilim  Danışma Kurulu üyesi Mustafa DURNA da Genel Merkezin yaklaşımlarının ülke gündemi açısından olumlu olduğunu , mücadelemizi bu ilkeler doğrultusunda yürütmemiz gerektiğini bildirmiştir.

Daha sonra söz alan katılımcılar, Genel Merkezin ülke gündemine ilişkin tespitlerine katıldıklarını ancak;  Zamanın daraldığını , mücadele için kendi birimlerinin var gücü ile çalışmaya hazır olduğunu belirtmişlerdir.

Katılımcılar, ADD GYK üyesi Mehmet PINAR’dan Genel Merkeze iletilmek üzere

-Daha etkili ve yoğun katılımlı eylem kararları,

-Atatürkçü Düşünce Derneği’nin her konuda görüşlerini belirten CD ve kitapçıktan oluşan bir eğitim seti hazırlanması görüşleri tespit edilmiştir.

YAPILAN TOPLANTI SIRASINDA AŞAĞIDA SIRALANAN GÖRÜŞLER OY BİRLİĞİ İLE BENİMSENMİŞTİR.

1.Ülkemiz ABD’nin isteği doğrultusunda YERLİ İŞBİRLİKÇİLER , PKK ve Benzeri örgütlenmeler aracılığı ile bölünmek istenmektedir.

2.Bölünmeyi sağlayacak en önemli ve kesin sonuçlu eylem olarak da YENİ ANAYASA yapmak hedefi belirlenmiştir. Verilen şehitler, patlayan bombalar, Suriye’ye müdahale, kaçırılan milletvekilleri, ülkeye gelen giden yabancı konuklar vs. hepsi YENİ ANAYASA çalışmalarına ivme kazandıracak yardımcı eylemler olarak belirlenmiştir.

3.Atatürkçü Düşünce Derneği Şubeleri birinci sorun olan Bölünme Anayasasına karşı güçlerini birleştirmek ve eylemlerini yoğunlaştırmalıdır.

Bu amaçla ;  yerli işbirlikçiler dışındaki tüm vatansever unsurlarla ittifak yapılmalı, iktidarın tabanına dahi Yeni Anayasa’nın sakıncaları anlatılmalıdır. Unutulmamalı ki ;Halkımız doğru olan şeyler kendisine düzgün anlatılır ise mücadeleye katılacaktır.

4. Suriye’nin bölünmesi Türkiye’nin bölünmesi sonucunu doğuracaktır. Suriye rejimine karşı hareketlere son verilmeli ve sığınmacı teröristler derhal ülkelerine gönderilmelidir.

5.Ergenekon, Balyoz, vb. operasyonları ve açılan davalar, ülkeyi tüm tutmaya çalışan vatansever kişilere açılan bir davadır. ABD emperyalizmine hizmet eden yerli işbirlikçiler bu vatanı dağıtırken önüne ve ayağına takılarak engel olabileceklere karşı bu davaları açmıştır. Bu davadan tutuklu olanlar artık ya davalara çıkmamalı ya da susma haklarını kullanmalarıdır. Bu tiyatro sona erdirilmelidir.

Sonuç Bildirgesi Komisyonu:

Mustafa DURNA  Genel Merkez Bilim Danışma Kurulu Üyesi

 Ömer ÖZGÜR  Antalya Eğitim Formatörü

 Ömer ÖZTÜRKMEN Genel Merkez Delegesi

 

ANTALYA, BURDUR, ISPARTA ŞUBELERİ

 

Kategori : Haber

Yazdır  |  Okuma Sayısı :  1721   |

 Atatürk Köşesi
 

ADD

 Sözleri
 

ADD

 Anıları
 

ADD

 Mülakatları
 

ADD

 Resim Albümü
 

ADD

 Kronolojisi
 

ADD

Ardından Söylenenler
 

ADD

 Büyük Nutuk

 


 
Sitemiz bugün    toplamda ise   kişi tarafından ziyaret edilmiştir. İp Adresiniz  
ANTALYA ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
Derneğimizin Sitesi Ramazan AZITEPE Tarafından yapılmıştır.