ADD

 Anasayfa
 

ADD

 Yönetim kurulu
 

ADD

 Denetleme Kurulu
 

ADD

 Disiplin Kurulu
 

ADD

 Kollarımız
 

ADD

 Genel Merkez
 

ADD

  Tüzük
 

ADD

 İletişim

 

 

 BASIN AÇIKLAMASI METNİTARİH : 20.02.2015  
==============================

İÇ GÜVENLİK PAKETİ ALDATMACADIR. AMACI TERÖRLE MÜCADELE DEĞİL, CUMHURİYET YIKICILARINA KARŞI DİRENEN HALKI SİNDİRMEKTİR.

İÇ GÜVENLİK PAKETİ ALDATMACADIR.

AMACI TERÖRLE MÜCADELE DEĞİL,

CUMHURİYET YIKICILARINA KARŞI DİRENEN HALKI SİNDİRMEKTİR.

 

13 yıllık AKP iktidarı döneminde Cumhuriyetimizin temel nitelikleri birer birer hedef alınmış, ulusal birliğimiz, bütünlüğümüz TEHLİKEYE girmiştir. İç Güvenlik yasa tasarısını Meclise sunan iktidar partisi paketin amacının terör eylemleri nedeniyle vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması olduğunu söylüyor. Buna kargalar bile güler. Çünkü:

AKP iktidara geldiğinde bölücü başı hapiste, PKK ise bitmiş idi. Terörü büyütüp bugün doğu ve güneydoğu bölgesini PKK’ya teslim eden, orada Devleti fiilen yok eden bu İKTİDARDIR!

·        PKK terör örgütü ile Oslo’da masaya oturan, “demokrasi ve çözüm süreci” ve “açılım paketleri” adı altında teröre destek veren, Türkiye’nin bölünmesinin yolunu açan ve bu süreçte de en önemli ortağı BDP ve HDP olan bu İKTİDARDIR!

·        Teröristlerin çiçeklerle karşılanmasına göz yuman ve çadırdan bozma mahkemeler kurarak onları serbest bırakan bu İKTİDARDIR!

·        Terör örgütünün fiili egemenlik alanları kurmasına, Atatürk heykellerini, şanlı bayrağımızı yakıp yıkmasına karşın, askeri, polisi görev yapamaz kılan bu İKTİDARDIR!

·        Suriye halkına karşı emperyalistlerin taşeronluğunu üstlenen, sonrasında “büyük Osmanlı” kurma hayaliyle Suriye’ye karşı yürütülen emperyalist savaşta gerici ve bölücü terör örgütlerinin yanında yer alıp kendi ülkesinin güvenliğini tehlikeye atan yine bu İKTİDARDIR!

O halde PKK ile anlaşarak ülkemizin belirli bölgelerinde egemenliği terör örgütüne devreden, Anayasa değişikliği için Onlarla birlikte hareket etmek isteyen, kısacası Cumhuriyeti yok etme amacında PKK ile el ele veren AKP, İç Güvenlik paketini gerçekten teröre karşı mücadele için çıkarıyor olabilir mi?    HAYIR!

Aslında bu yasa ile iktidar; seçim öncesi kendisine PKK ile pazarlık alanı açmayı hedefliyor. Ama asıl hedefi ise yurtseverler;

·        Bu yasa;  yasaklara rağmen Atatürkçü Düşünce Derneği öncülüğünde Ulus meydanında toplanıp barikatları yıkan, kar kış, yağmur çamur demeden Silivri önlerinde toplanan, Tandoğan meydanında milyonlarca olup Anıtkabir’e koşan, Gezi direnişinde bağımsızlık ve özgürlük istemiyle ayağa kalkan milyonlarca yurtseveri sindirmek için çıkarılmak isteniyor.

·        Bu yasa;  ülkeyi ancak savaş koşullarında uygulanabilecek bir sıkıyönetim rejimine sokarak, bu rejimin hukuk tanımaz ortamında her türlü yetkiyi siyasette toplayarak 2023 hedefine varmak için çıkartılmak isteniyor.

·        Bu yasa; Türkiye’nin NATO’dan bağımsız, NATO komutasında olmayan tek silahlı gücü jandarmayı sivilleştirerek, dört bir yanı terör tehdidi altındaki ülkemizin terörle mücadelede en iyi yetişmiş, en deneyimli ve mobil birliklere sahip olan tek gücünü Türkiye’nin parçalanmasının önünde engel olarak görüldüğü için teröre karşı etkisiz kılmak için çıkartılmak isteniyor.

YURTTAŞLARIMIZI UYARIYORUZ

Bu torba yasa tasarısı Meclisten geçerse:

Demokrat Parti döneminde Mecliste kurulan ve yargı yetkisini gasbeden Tahkikat Komisyonu’na verilen yetkilerin benzerleri bu yasa ile Yürütmeye (valiye,  emniyet müdürlerine ve kolluk amirlerine) verildiğinden herhangi bir hakim ve savcı kararı olmadan gözaltına alınabileceksiniz, avukat dahi çağıramayacaksınız.

Yine hakim ve savcı kararı olmadan, sadece polisin seni “makul şüpheli” bulması ile üstün, eşyan, aracın aranabilecek, fişlenebilecek, bir Bakanın isteğiyle dinlenebileceksin.

Hatta Anayasal bir hak olan ve şiddet içermeyen toplantı ve gösteri yürüyüşlerine katılman halinde dahi polis, “durumu değerlendirerek” doğrudan seni yakalayabilir, yürüyüşünü engelleyebilir ve oradan uzaklaştırabilir.

Kısacası can ve mal güvenliğimiz “birilerinin” insafına kalmış olacak.

Sonuç olarak; bu yasa ile Türkiye Cumhuriyeti Anayasa’sına aykırı olarak,  her türlü kişi hak ve özgürlükleri kısıtlanmakta,  yeni suç ve cezalar oluşturulmakta, yargı yetkisi yok sayılmakta, güvenlik güçlerine orantısız ve yargı denetiminden uzak yetkiler, hatta adam öldürme yetkisi dahi verilmekte, Anayasal ilkeler ortadan kaldırılmaktadır. Bu paketin amacını tek cümleyle özetlemek gerekirse; iktidarın başkanlık sistemi adı altında ülkemizin ve ulusumuzun parçalanmasının önünde engel olacak kurum, kuruluş ve kişileri ortadan kaldırmaktır.

BU NEDENLE ÜLKEMİZDE DEMOKRASİ VE HUKUK DEVLETİ İLKELERİNİ YENİDEN HAKİM KILMAK İÇİN; CUMHURİYETE, VATANA SAHİP ÇIKAN TÜM DEMOKRATİK KİTLE ÖRGÜTLERİMİZİ, SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIMIZI, SİYASİ PARTİLERİMİZİ, MESLEK ODALARIMIZI VE HALKIMIZI TÜM ÖN YARGILARIMIZI VE AYRINTILARI ARKADA BIRAKIP BU PAKETİN YASALAŞMAMASI İÇİN BİRLİKTE MÜCADELEYE ÇAĞIRIYORUZ.

                                                                                                                                     

                                                                                                                                                                               

                                                                                  19.02.2015

                                                                İBRAHİM DAŞ

                                                                                                                                                         ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ

                                                                                                                                                       ANTALYA ŞUBE BAŞKANI

 

 

Kategori : Haber

Yazdır  |  Okuma Sayısı :  1024   |

 Atatürk Köşesi
 

ADD

 Sözleri
 

ADD

 Anıları
 

ADD

 Mülakatları
 

ADD

 Resim Albümü
 

ADD

 Kronolojisi
 

ADD

Ardından Söylenenler
 

ADD

 Büyük Nutuk

 


 
Sitemiz bugün    toplamda ise   kişi tarafından ziyaret edilmiştir. İp Adresiniz  
ANTALYA ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
Derneğimizin Sitesi Ramazan AZITEPE Tarafından yapılmıştır.