ADD

 Anasayfa
 

ADD

 Yönetim kurulu
 

ADD

 Denetleme Kurulu
 

ADD

 Disiplin Kurulu
 

ADD

 Kollarımız
 

ADD

 Genel Merkez
 

ADD

  Tüzük
 

ADD

 İletişim

 

 

 NİSAN AYI 2015 GÜNLÜĞÜM VE ERMENİ SORUNU ÜZERİNE YORUMTARİH : 04.05.2015  
==============================

NİSAN AYI 2015 GÜNLÜĞÜM VE ERMENİ SORUNU ÜZERİNE YORUM 1 NİSAN: Ahmet Davutoğlu ‘’terör saldırısı olabilir’’ açıklaması yaptı ardından Savcımız adliyede öldürüldü. Demek ki savcının öldürüleceğini biliyordu.

NİSAN AYI 2015 GÜNLÜĞÜM VE ERMENİ SORUNU ÜZERİNE YORUM

1 NİSAN: Ahmet Davutoğlu ‘’terör saldırısı olabilir’’ açıklaması yaptı ardından Savcımız adliyede öldürüldü. Demek ki savcının öldürüleceğini biliyordu.

2 NİSAN: Kıbrıs Rum kesimi Ermeni soykırım yoktur diyeni cezalandırma kararı aldı.

3 NİSAN: Milli Gazete ‘’Bülent Arınc İsrail’i kimden koruyacak’’ başlığı attı.

4 NİSAN: Fenerbahçe takımını ortadan kaldırmak amacıyla Trabzon Rize yolunda saldırı yapıldı.

5 NİSAN: Adana da yakalanan silah yüklü tırlar için bir Binbaşı 34 muvazzaf asker gözaltına alındı. Asker üzerinde operasyona devam ediliyor.

6 NİSAN: Din değiştirme boşanma sebebi sayılmayacak, Türkiye de, din temelinde de çözülme başlandı.

7 NİSAN: İran kapısı açıldı. İran’a yapılacak operasyon için düğmeye başlandı.

8 NİSAN: Akil adamlardan 9 tanesi AKP milletvekili adayı oldu.

KCK, Diyarbakır Silvan da jandarmaya ateş açtı.

9 NİSAN: ABD’li yetkili John Bose, HDP’nin barajı geçmesi için Güneydoğuda çalışma yapıyor.

10 NİSAN: Kandilde çekilen PKK belgeseli İstanbul festivalinde gösterime girecek.

Polis teşkilatının kuruluşunun170. Yılında polis kolejleri kapatıldı.

11 NİSAN: KCK, Ağrı ili Diyadin de güvenlik güçlerine saldırdı, 4 askerimiz yaralandı.

12 NİSAN: Selahattin Demirtaş ‘’Asker AKP’ye hizmet etmekten vazgeçsin’’ dedi. Efkan Ala’nın yayınlanan telefon görüşmesinden anladığımız göre PKK’ya ateş açmasını emreden de Asker’e karşılık ver emrini veren de kendisi olduğu anlaşılıyor.

13 NİSAN: AKİT Gazetesi ‘’Çalmadık soru kalmamış’’ başlığı attı. AKP Döneminde yapılan tüm sınavların soruları ülkeyi bölenlerin evine götürülmüş.

KCK, Hakkâri de askerimize ateş açtı.

14 NİSAN: Emniyet Müdürlüğünde kayıtlı kriptolu telefon PKK’ya verilmiş, faturasını devlet ödemiştir. Fatura ödenmeyince telefon çöplükte bulundu.

15 NİSAN: KCK’lılar Yüksekova da, askeri konvoyu taşladı.

16 NİSAN: AKP yeni anayasa taslağında Türk kelimesi olmayacak.

17 NİSAN: AKP Milletvekili Şamil Tayyar ‘’Paralel yapıya dayanarak Ergenekon’u (Ordu) bertaraf ettik. Şimdi de Ergenekon’u güçlendiriyoruz ona dayanarak paralel yapıyı bertaraf ediyoruz dedi’’

18 NİSAN: Bülent Arınc ‘’İçimiz kan ağlasa da AKP’den ayrılmayız dedi’’

19 NİSAN: Emniyette yapılan operasyonda amaç açılıma engel olabilecek polisler de temizleniyor.

20 NİSAN: Bülent Arınç ‘’Bilmeden istemeyerek soykırım yapılmış olabilir dedi’’ soykırımı kabul etmenin başka bir yolu olmalı.

21 NİSAN: KCK, Diyarbakır Silvan karayoluna bomba döşemiş son anda fark edildi.

22 NİSAN: Akil adamlardan Kadir İnanır ‘’barış sürecinde elini çekenin eli yanar, ben en önde olacağım dedi’’

23 NİSAN: ADD’nin öncülüğünde Cumhuriyet İçin Antalya el ele Platformunun üyeleri Atatürk anıtına çelenk sundu. Sözde ermeni soykırım üzerine basın açıklaması yapıldı. Platform adına basın açıklamasını ADD Antalya şubesi yaptı.

Başbakan Çanakkale şehitlerimiz anma gününde barış zirvesi topladı.

Akdeniz de ülkelerini terk ederek boğulan tüm mültecilerin sorumlusu ABD ve AKP’dir.

24 NİSAN: Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ‘’Çanakkale de törenlerde emperyalist devlet temsilcileri ile barış mümkün töreni düzenledi.

25 NİSAN: Türkiye Ermeni Patrik Kilisesinde Bakan Volkan Bozkır’ın katıldığı Ermenilere taziye töreni düzenlendi. Tayyip Erdoğan da mesajı okundu. Taksime soykırım ağacı dikildi.

26 NİSAN: AKP, seçim yatırımı için ilk işe giren işçinin altı aylık ücretini ödeyecek. Ayrıca işverenin ödeyeceği altı aylık ücreti de ödeme garantisi verdi.

27 NİSAN: Kıbrıs ta, Cumhurbaşkanlığı seçiminde, Türkiye Cumhuriyetinin birliğine zarar verecek olan aday Mustafa Akıncı seçildi. Kıbrıs ta, Annan Planını desteklemektedir.

28 NİSAN: Avusturalya da, televizyonda spiker Anzak askerleri Çanakkale de işgalci bir güç olduğunu söyledi için işinden atıldı.

29 NİSAN: 5o Bin Polisin 10 Bini taksimde görevlendirilmiştir.

30 NİSAN: Tayyip Erdoğan ‘’Kürt meselesi vardır diyen kişi bu ülkeye zarar verir’’ açıklaması Kürt devleti kurmaya çalışan HDP’ye ve kitlesine bu davana sen sahip çık barajı geç anlamında bir açıklamadır.

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİMİZİ ANMA GÜNÜ ERMENİ SOYKIRIMI KABUL GÜNÜ OLARAK ANILDI

            Türk milleti, Çanakkale cephesinde vatanını savunmuş ve haklı bir savaş vermiştir. BOP Projesi dâhilinde, Türk milletinin başına getirilen hükümet, 24 Mart 2015 tarihinde işgalci devletlerin temsilcilerine barış çağrısı yapmış ‘’barış mümkün’’ yazılı pankartlar eşliğinde onlardan özür dilemiştir.

            AKP hükümeti, Çanakkale de, şehitlerimiz anma gününü sözde ‘’Ermeni soykırımı’’ anma gününe dönüştürmüştür. ABD emperyalizmi öncülüğünde, Sovyetler parçalanarak, karşı devrim sonucu kurulan Ermenistan dan özür dilemiş ve kapıları açma sözü vermiştir. 1915 yılında Osmanlı tebaası olan Ermenilerin bir kısmı kendi kardeşini boğazlamıştır.

Türk devriminin önemli bir aşaması olan Çanakkale Savaşı 18 mart 1915 başlamıştır. Mustafa Kemal önderliğinde; Ulusal devrimi sonucu,  vatanımızı kurtararak bizlere emanet eden devrimin önderleri şehit ve gazilerimizi anma töreni bu yıl yapılmamıştır. Türk milleti ve muhalefet Çanakkale’ye sokulmamıştır.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Çanakkale de şehitlerimizi anma gününde emperyalist devlet temsilcileri ile birlikte barış zirvesi toplamıştır. Taksime ermeni soykırımı temsilen ağaç dikilmiş, Ermeni kilisesinde özür töreni yapılmıştır. Ermeni patrikhanesinde yapılan törene bakan Volkan Bozkır katılmıştır. Dünya da ki Ermeniler Türk büyükelçiliklerine karşı yürüyüş düzenlemiştir. Obama soykırım kelimesinin Ermenicesini tekrar dile getirmiştir.

Çanakkale cephesinde, İngiliz emperyalizmi sömürge yaptığı ülkelerinden topladığı Müslüman askerleri başka bir ülkenin Müslüman askerler ile üzerine sürmüştür. İngiliz emperyalizmi, ‘’Müslümanların halifesinin Alman Emperyalizminin işgali altında İstanbul da esir olduğunu ileri sürerek onu kurtarmak için geldikleri’’ yalanını uydurmuştur. Türk askeri cephede namaz kılmak için ezan okuduğunda ‘’Kafirler ezan okuyor sizde cevap verin’’ emri vererek, esir Müslüman askerleri de ezan okuyarak cevap vermişlerdir.

Haziran 2015 seçimleri bu anlamda önemlidir. Oy kullanma, 5 yılda bir yapılan eylemdir. Çanakkale de şehitlerimizin rahat yatmaları için, vatan ve milletin birliği için bunu yapanlardan hesap sorma anlamında değerlendirilmelidir. Barajı geçemeyecek olan partilerin ‘’bir bakalım benim kaç kişilik bir kitlem var’’ deme zamanında değiliz. Başımızı omuzumuzun üzerinde tutmayı başaralım, tıraşı nasıl yapacağımıza o zaman karar veririz. Seçimden sonra kim kiminle koalisyon kuracak bu mesele o zamanda konuşulacak bir meseledir. Bugün bizim meselemiz olmamalıdır.

Mehmet Pınar

Tarihçi Yazar

pnarmehmet@gmail.com

http://mehmetpinar.weebly.com

 

 

 

Kategori : Haber

Yazdır  |  Okuma Sayısı :  1148   |

 Atatürk Köşesi
 

ADD

 Sözleri
 

ADD

 Anıları
 

ADD

 Mülakatları
 

ADD

 Resim Albümü
 

ADD

 Kronolojisi
 

ADD

Ardından Söylenenler
 

ADD

 Büyük Nutuk

 


 
Sitemiz bugün    toplamda ise   kişi tarafından ziyaret edilmiştir. İp Adresiniz  
ANTALYA ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
Derneğimizin Sitesi Ramazan AZITEPE Tarafından yapılmıştır.