ADD

 Anasayfa
 

ADD

 Yönetim kurulu
 

ADD

 Denetleme Kurulu
 

ADD

 Disiplin Kurulu
 

ADD

 Kollarımız
 

ADD

 Genel Merkez
 

ADD

  Tüzük
 

ADD

 İletişim

 

 

 24 TEMMUZ LOZAN ANTLAŞMASININ 92. YIL DÖNÜMÜ BASIN AÇIKLAMASITARİH : 25.07.2015  
==============================

TÜRKİYE’Yİ ATEŞ ÇEMBERİNDEN ÇEKİP ÇIKARAN LOZAN ANTLAŞMASIDIR!

Bağımsızlığımızın yok edildiği; Vatanımızın bütünlüğünün, Milletimizin birliğinin parçalanma sürecine girdiği bugünler de 92 yıl önce imzalanan Lozan Antlaşması, çok büyük tehdit altındadır.

Lozan Antlaşması; Türk Ulusunun emperyalizme karşı verdiği haklı savaşın ardından imzalanmış bir antlaşmadır. Bugün Lozan’da kazandığımız ne varsa bir yandan yok edilmeye bir yandan da halkımız arasına kin ve nefret tohumları ekilmeye çalışılmaktadır. Bu nedenle Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün, İsmet İNÖNܒnün, şehit ve gazilerimizin bu mirasına sahip çıkmak hepimizin en temel görevidir.

Bugün ülkemizde yeni SEVR planları; “BOP” adı altında uygulanmaktadır. Bölgemizdeki bu yıkım ve parçalama planı; Irak’tan başlayıp sonra Kuzey Afrika’yı ve son olarak da komşumuz Suriye’yi sarmıştır. Gelinen noktada Irak diye bir devlet kalmamış, altı kukla devletçik ortaya çıkmıştır. Libya’da ise üç devlet çıkmıştır.

Suriye’de ise durum çok vahimdir. Suriye’yi parçalamak için her türlü algı operasyonu hızla sürmektedir. Hollywood stüdyolarında çekilen filmler Suriye’de yaşanıyor gibi algı yaratılmaktadır. Dün Irak’ı işgal etmek için bizlere Basra Körfezinde “petrole bulanmış karabatak” fotoğraflarını gösteren basının Ali Kemallleri bugün de Suriye konusunda aynı uşaklığı yapmaktadır. Tüm bu algı operasyonlarının sebebi ise ABD emperyalizminin Kore Savaşında olduğu gibi Suriye’de de TSK’ni kullanmak istemesidir.

Hatta bunu gerçekleştirmek için de genç yaşlı demeden herkesi katledebilmektedirler. Bizler kimsenin ölmesinden yana değiliz. Ancak Suriye’nin kuzeyinde bir kukla devletin kurulmasına, Suriye’nin kuzeyinde özerk kantonların oluşmasına, oluşan ve oluşacak olan kantonların savunulmaya ve inşasına gidilmesine de karşıyız. Unutmayalım ki Suriye, Irak, İran ve Türkiye’yi parçalayarak bir kukla devlet kurma projesi ABD emperyalizminin projesidir. Habur, Oslo, 29 Ekim 2014 Cumhuriyet Bayramı günü peşmergelerin ülke topraklarımızdan Ayn El Arab’a geçmeleri ve Dolmabahçe mutabakatı bu projenin alt başlıklarıdır.

Bugün TSK Suriye’ye girmemeli, askerimizi ve polisimizi şehit eden bölücü terör örgütü KCK’ya karşı mücadele verilmeli ve sınır güvenliğimiz sağlanmalıdır. Suriye’nin ve Irak’ın parçalanması, Türkiye’nin parçalanması demektir. Dolayısıyla acilen dış politikada komşu ülkelerin toprak bütünlüğünü savunan strateji tekrar izlenmelidir.

Irak’ta, Kuzey Afrika’da ve Suriye’de iç savaşla yürütülen bu proje; ülkemizde ise eşbaşkanlık eliyle yeni anayasa adı altında denenmiş, hepimizin haklı mücadelesi sonucu başarılı olamamışlardır. Bırakın bölünme anayasası için 400 sayısını,  hükümet yeter sayısı bile bulamamışlardır. Ancak tehlike geçmiş değildir. Bölünme anayasasını referanduma götürmek isteyecek siyasiler TBMM’de mevcuttur. Buradan TBMM’deki milletvekillerine sesleniyoruz: Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde kurduğumuz ulus devletimize yani parlamenter sistemimize her ne olursa olsun sahip çıkınız, “ yeni anayasa ve çözüm süreci” adı altındaki tuzağa düşmeyiniz… 

Basından sansürün kaldırılmasının 106. yılında ve Basın Bayramı olarak da kutlanan bugün de; basınımızın Ali Kemalleri, Milletimizi çatıştırmak ve ayrıştırmak hala ABD emperyalizmine uşaklık yapmaya devam etmektedir. Televizyon programlarında, gazetelerinde açıkça “demokratik özerklik, yeni anayasa ve çözüm süreci” adı altında “ayrılma, parçalanma” tartışmalarını yaparak Milletimizi iç savaşa sürüklemeye çalışmaktadırlar, tarih ve Türk Milleti Ali Kemalleri asla affetmeyecektir. Diğer yandan; haklı mücadelemizden geri adım atmayan, vatansever ve onurlu duruş gösteren basının tüm kalemleri önünde ise saygıyla eğiliyoruz.

Türk ulusu, dün emperyalizme boyun eğmedi. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde kurduğu ulus devleti, Lozan’da emperyalistlere kabul ettirdi. Bugün de çaresiz değiliz. Amerika ve yerli işbirlikçilerinin ulus devletimizi parçalama planlarını bozacak güç hepimizde vardır. Yolumuz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün yoludur.

Sizleri SEVR Antlaşmasını tekrar yırtıp, Lozan Antlaşmasını emperyalizmin yüzüne çarpma görevine çağırıyoruz. Tam Bağımsız bir Türkiye yaratmak kararlılığı içinde omuz omuza mücadele edenleri tüm kalbimizle kutluyoruz.24.07.2015   

                              

                İBRAHİM DAŞ

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ

   ANTALYA ŞUBE BAŞKANI

         

 

Kategori : Haber

Yazdır  |  Okuma Sayısı :  1173   |

 Atatürk Köşesi
 

ADD

 Sözleri
 

ADD

 Anıları
 

ADD

 Mülakatları
 

ADD

 Resim Albümü
 

ADD

 Kronolojisi
 

ADD

Ardından Söylenenler
 

ADD

 Büyük Nutuk

 


 
Sitemiz bugün    toplamda ise   kişi tarafından ziyaret edilmiştir. İp Adresiniz  
ANTALYA ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
Derneğimizin Sitesi Ramazan AZITEPE Tarafından yapılmıştır.