ADD

 Anasayfa
 

ADD

 Yönetim kurulu
 

ADD

 Denetleme Kurulu
 

ADD

 Disiplin Kurulu
 

ADD

 Kollarımız
 

ADD

 Genel Merkez
 

ADD

  Tüzük
 

ADD

 İletişim

 

 

 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Basın AçıklamasıTARİH : 26.04.2016  
==============================

10 Ağustos 1920’de Vatanımızı ve Milletimizi parçalayan, işgalin kapısını açan SEVR Antlaşması; “Padişah ve benim yegâne ümidimiz, Allahtan sonra İngiltere’dir.” diyen vatan haini Damat Feritler tarafından imzalanıp Milletimizin sahipsiz bırakıldığı günlerdi.

CUMHURİYET İÇİN ANTALYA EL ELE

 

10 Ağustos 1920’de Vatanımızı ve Milletimizi parçalayan, işgalin kapısını açan SEVR Antlaşması; “Padişah ve benim yegâne ümidimiz, Allahtan sonra İngiltere’dir.” diyen vatan haini Damat Feritler tarafından imzalanıp Milletimizin sahipsiz bırakıldığı günlerdi. İşte bu şartlar içinde Kurtuluş ve Kuruluş mücadelesini başlatan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK 23 Nisan 1920’de egemenliğin ancak ve ancak Milletin olduğunu TBMM’ni açarak tüm dünyaya ilan etmiştir. Kurtuluş Savaşı sonrası da yetim kalan çocuklarımıza sahip çıkmak için 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ve ÇOCUK BAYRAMI olarak TBMM’nce kabul edilmiştir.

Ulusal bayramlarımız: Tarihimizi, geleceğimiz olan çocuklarımıza, gençlerimize anlatma, birlik ve beraberliğimizi güçlendirdiğimiz günlerdir. Onlarca şehidimizin ve gazimizin geldiği bugünlerde; daha da kararlı bir şekilde kutlanması gerekirken TBMM kutlama programlarının şehitlerimiz gerekçesi ile iptal edilmesi iktidarın ulusal bayramlarımıza bakış açısını ortaya koymaktadır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımıza Expo 2016 kadar önem verilmemesinin sebebini artık herkes görmektedir. TBMM’nin bulunduğu alan vatan toprağı da Expo 2016’nın bulunduğu alan vatan toprağı değil midir?

Emperyalizm 100 yıldır SEVR rüyasından vazgeçmemiştir. Dün SEVR’i imzalayan Vahdettinler, Damat Feritler, Ali Kemaller, bugün karşımıza BOP eşbaşkanı olarak ellerinde ANAYASA TUZAĞI ile karşımıza çıkmaktadırlar.

2002’den beri ülkeyi yöneten iktidar; meşruiyetini içerde değil Washington ve Brüksel’de aradığından Türkiye Cumhuriyeti’ni etnik ve dinsel parçalanmanın eşiğine getirmiş ve bunu da ANAYASA TUZAĞI ile gerçekleştirmek için her türlü algı operasyonunu yürütmektedir.

Teröriste sayın şehidimize kelle diyenler,

Oslo’da, Dolmabahçe’de el sıkışanlar,

Barış, özgürlük, adalet, açılım, çözüm diye diye ülkeyi çözülmenin eşiğine getirenler,

İstikrar diye diye halkımızı karanlığa mahkûm edenler,

Hırsızlıkların üstünü örtüp 1 kişiye 9 para, 9 kişiye 1 para düzeni devam etsin diyenler,

Her gün şehidimizin ve gazimizin gelmesine “alışın” diyenler,

Çocuklarımızın, canını, malını, ırzını koruyamayıp “bir kereden bir şey olmaz” diyenler,

Başkanlık sistemi adı altında, bölünmüş bir Türkiye istiyorlar!

Atatürksüz ve Milletsiz bir anayasa istiyorlar!

Türkiye’de 23 Nisan 1920 tarihinde çalışmalara başlayan TBMM, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde anayasayı devrimle 1921 yılında yapmış, dil, tarih, kültür ve yurt birliğini sağlayarak Türk Milletini ayağa kaldırmıştır. 1924-1928 yılları arasında devrimimiz devam etmiş ve anayasanın aksayan ve eksik yönleri düzeltilmiştir. O günden bugüne dönem dönem devrim karşıtı iktidarlar tarafından ağır zararlar verilse de Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Türk Milletini ayakta tutan ana unsurlar korunmuş ve bugüne gelinmiştir.

CUMHURİYET İÇİN ANTALYA EL ELE Platformu olarak buradan başta iktidar olmak üzere tüm kurumlara sesleniyoruz: Türkiye’nin yeni bir anayasaya ihtiyacı olmadığı gibi bugünkü siyaset kurumunun bir anayasa yapma ehliyeti ve yetkisi yoktur. Bu bağlamda TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu çalışmaları yasal değildir ve derhal sonlandırılmalıdır.

Diğer yandan hiç şüpheniz olmasın ki Türk Milleti; Vatanımızın bütünlüğünü Milletimizin birliğini parçalayacak, despotluğa, diktatörlüğe götürecek hiçbir girişime izin vermeyecektir.

Bugün hepimize düşen görev; ANAYASA TUZAĞINA düşmeden, alternatif çalışmalara girmeden, 1928 Anayasamızın özüne dönerek Türkiye Cumhuriyeti’ni o gün olduğu gibi bugün de TAM BAĞIMSIZ kılmaktır.

Bugün olduğu gibi bundan sonra da aramızdaki etnik, dinsel ve siyasal ayrılıklarımızı erteleyerek el ele verirsek başaramayacağımız hiçbir şey yoktur.

Hiç şüpheniz olmasın ki umutsuz değiliz, dün başardık bugün de başaracağız ve emperyalist bir talep olan ANAYASA TUZAĞINA düşmeyeceğiz! 23.04. 2016

 

                                                                        İBRAHİM DAŞ

                                               CUMHURİYET İÇİN ANTALYA EL ELE

                                                              PLATFORMU SÖZCÜSÜ

 

 

Kategori : Haber

Yazdır  |  Okuma Sayısı :  816   |

 Atatürk Köşesi
 

ADD

 Sözleri
 

ADD

 Anıları
 

ADD

 Mülakatları
 

ADD

 Resim Albümü
 

ADD

 Kronolojisi
 

ADD

Ardından Söylenenler
 

ADD

 Büyük Nutuk

 


 
Sitemiz bugün    toplamda ise   kişi tarafından ziyaret edilmiştir. İp Adresiniz  
ANTALYA ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
Derneğimizin Sitesi Ramazan AZITEPE Tarafından yapılmıştır.