ADD

 Anasayfa
 

ADD

 Yönetim kurulu
 

ADD

 Denetleme Kurulu
 

ADD

 Disiplin Kurulu
 

ADD

 Kollarımız
 

ADD

 Genel Merkez
 

ADD

  Tüzük
 

ADD

 İletişim

 

 

 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMINDA FENER ALAYINDA BULUŞALIM!TARİH : 26.10.2016  
==============================

Türkiye Cumhuriyeti; dışarıdan ABD emperyalizminin planlarının, içeriden kişisel iktidar hırsları ve destekçilerinin kuşatması altında, sonuçlarının çok kötü olacağı belirli günlere doğru doludizgin gitmektedir.

Yeni Anayasa, başkanlık sistemi, her gün gelen onlarca şehit ve gazimiz, patlayan bombalar, terör örgütlerinin darbe girişimleri, komşu ülkelerdeki Mehmetçiğimizin durumu, ekonomik, siyasal ve kültürel çöküşün hızlandığının göstergesidir. Tüm bunların sorumluları da ABD emperyalizmi ve yerli işbirlikçi iktidarlardır.

Gelinen noktada yaşanan tüm olayların ardında: Türkiye Cumhuriyeti’nin etnik ve dinsel yapıda parçalanması yatmaktadır. ABD emperyalizminin hedefinde, Türkiye’den Güneydoğu bölgemizi bizden koparmak vardır. Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında Irak’ta kukla devletçikler kurulmuş, Suriye’nin kuzeyinde kurmak için de hızla çalışılmaktadır. Sıra Türkiye ve İran’dadır. Bugün Musul yarın Rakka diyerek Türkiye Cumhuriyeti’nin Ortadoğu bataklığına sokmak ülkeyi böler! Çünkü ABD emperyalizminin esas hedefi Türkiye’dir! Bu tehlikeyi görelim, uyanık olalım ve uyuyanları uyandıralım! Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş senedi olan Lozan Antlaşmasının tartışmaya açılmasının, Türkiye’nin sınırlarını değiştirmek isteyen ABD emperyalizmi ve yerli işbirlikçilerinin elini güçlendirdiğini görmeyenlere de gösterelim. Unutulmamalıdır ki Lozan Antlaşmasını tartışmak Misak-ı Milli’yi tehlikeye atmak demektir.

Diğer yandan: işsizliğin, yoksulluğun, yolsuzluğun, adaletsizliğin, hukuksuzluğun ve bölücü-gerici-yıkıcı terörün üstesinden gelemeyen iktidar yine halkımızın karşısına başkanlık sistemi ve yeni bir anayasa tuzağı ile çıkmaktadır. 15 Temmuz FETÖ darbe kalkışmasının sonra “olağanüstü hal” ilanı ile TBMM devre dışı bırakılarak ülkemizi KHK’lerle yöneten iktidarın aklını başına alıp Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine sıkı sıkıya bağlı kalması gerekirken darbe kalkışmasını bahane ederek, KHK’lerle Cumhuriyet kurumlarımızın yok edilmesi yolunu seçmesi de bizleri nedense hiç şaşırtmamıştır. Ülkemizde yaşamın normale dönmesi için OHAL bir an önce kaldırılmalı, Türk Milleti’nin iradesini temsil eden TBMM ve parlamenter sistem acilen çalıştırılmalıdır.

Cumhuriyet İçin Antalya El Ele Platformu olarak: buradan dosta düşmana sesleniyoruz. Artık mesele bir siyasal parti meselesi değil memleket meselesidir. SEVR’i yeniden hortlatacak olan ve ABD emperyalizmine teslim olma anlamına gelen Ortadoğu’da bir savaş tuzağına düşülmemelidir. Bu tuzaktan kurtulmanın yolu ise Lozan Antlaşmasına sahip çıkmakla mümkündür.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Türk Milleti’nin geleceği, güvenliği ve varlığı için acilen başta komşu ülkelerimiz olmak üzere bölgemizdeki ülkelerin “yasal yönetimleri” ile işbirliği yapılmalı ve sınırlarımızın güvenliği sağlanmalıdır.

Toplumsal kutuplaştırmayı derinleştirecek halkımızı etnik ve dinsel temelde çatışmaya sürükleyecek ve emperyalist bir talep olan başkanlık sistemi ve anayasa tuzağından vazgeçilmelidir.  Vazgeçilmediği takdirde Türk Milletinin; BAŞKANLIK DAYATMASI ve ANAYASA TUZAĞINA hayır diyeceğini ve demokratik direniş hakkını, kararlılıkla kullanacağını da herkes bilmelidir.

Tüm bunların ışığında, yaklaşan Cumhuriyet Bayramı tarihi öneme sahiptir. Cumhuriyet İçin Antalya El Ele Platformu olarak; başta kurumlarımızın 19 ilçede yapacakları kutlama programlarını desteklediğimizi ilan ediyoruz. Ayrıca başta Antalya halkımız olmak üzere tüm kurumlarımızı; 28 Ekim 2016 Cuma saat:13.00’te Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtında yapılacak olan “çelenk sunma” programına yine aynı gün saat:15.00’de Cam Pramit’te Konyaaltı Belediyemizin “Egemenlik kayıtsız şartsız Milletindir” temalı kitap fuarının açılışına ve 29 Ekim 2016 Cumartesi günü Muratpaşa Belediyemizin düzenlemiş olduğu saat:18.00’de Varyant Beach Park girişinden başlayacak olan “fener alayına”, saat:19.00’da Cumhuriyet meydanında başlayacak olan Candan ERÇETİN konserine katılmaya çağırıyoruz.

26.10.2016

İbrahim DAŞ

CUMHURİYET İÇİN ANTALYA EL ELE PLATFORMU SÖZCÜSÜ

 

Kategori : Haber

Yazdır  |  Okuma Sayısı :  1644   |

 Atatürk Köşesi
 

ADD

 Sözleri
 

ADD

 Anıları
 

ADD

 Mülakatları
 

ADD

 Resim Albümü
 

ADD

 Kronolojisi
 

ADD

Ardından Söylenenler
 

ADD

 Büyük Nutuk

 


 
Sitemiz bugün    toplamda ise   kişi tarafından ziyaret edilmiştir. İp Adresiniz  
ANTALYA ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
Derneğimizin Sitesi Ramazan AZITEPE Tarafından yapılmıştır.