ADD

 Anasayfa
 

ADD

 Yönetim kurulu
 

ADD

 Denetleme Kurulu
 

ADD

 Disiplin Kurulu
 

ADD

 Kollarımız
 

ADD

 Genel Merkez
 

ADD

  Tüzük
 

ADD

 İletişim

 

 

 TÜRKİYE'Yİ BÖLDÜRTMEYECEĞİZ Cumhuriyet İçin Antalya elele Platformu'nun Şehitlerimiz ile ilgili Basın açıklamasıTARİH : 14.12.2016  
==============================

CUMHURİYET İÇİN ANTALYA EL ELE TÜRKİYE’Yİ İÇ SAVAŞA GÖTÜRMEK İSTEYENLER BAŞARAMAYACAKTIR! TÜRKİYE’Yİ BÖLDÜRTMEYECEĞİZ!

10 Aralık 2016 Cumartesi akşamı İstanbul Beşiktaş Stadyumu önünde düzenlenen hain saldırıda 44 şehidimiz ve 150’yi aşkın yaralımız haberleri gelince, Türkiye ve Türk Milleti acıya, gözyaşına ve yasa boğulmuştur. Eylemi gerçekleştiren PKK ve destekçilerini lanetliyoruz!
Yaralılarımıza acil şifalar diler başta ailelerimiz olmak üzere Türk Milletine başsağlığı dileriz…
ABD emperyalizminin işbirlikçilerinin ve PKK bölücü terör örgütünün gerçekleştirdiği bu ve bunun gibi hain saldırıların asıl amacı; Türk Milletinin ve Türkiye Cumhuriyetinin birlik ve beraberliğini parçalamaktır. Buna rağmen: ABD’nin uluslararası projelerinin işbirlikçiler eliyle ülkemize dayatılmasına seyirci kalmayan başta Mehmetçiğimiz, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, güvenlik güçlerimiz ve korucularımız olmak üzere tüm kurumlarımıza ve halkımıza gösterdiği birlik, beraberlik ve kararlılıktan dolayı şükranlarımızı ifade etmek istiyoruz. Ve CUMHURİYET İÇİN ANTALYA EL ELE Platformu olarak da bu hain saldırıyı şiddetle kınıyoruz…
Tarihi günlerden geçiyoruz. Vatanımızın bütünlüğü Milletimizin birliği parçalanmanın eşiğine gelmiştir. Bölgemizde komşumuz Irak parçalanmış, Suriye parçalanmaktadır.  ABD’nin bölgede bir kukla devlet kurma projesi hızla ilerlemektedir. SEVR antlaşmasından bu yana, emperyalizm bizleri bölüp parçalamak istemektedir ve bizlere yüz yıldır “size yeni bir anayasa lazım” demekte ve Türk Milletini etnik ve dinsel temelde parçalamak elinden geleni yapmaktadır.
Bugün gelinen noktada iç ve dış politikada uygulanan program sonunda Türkiye, açıkça iç savaşa doğru götürülmektedir! Her gün gencecik vatan evlatlarımızı şehit vermemizin her gün onlarca gazimizin olmasının sebebi budur!
Böyle bir dönemde ise Türk Milletinin gündeminde ne anayasa ne başkanlık sistemi ne de başka bir sorun yoktur. Bugün itibariyle Türkiye’nin gündeminde sadece ve sadece Türkiye’yi iç savaşa sürükleyecek bölücü ve gerici terör örgütleri sorunu vardır.
Dolayısıyla bugün Ankara’da bir araya gelen AKP, CHP ve MHP’ye çağrımız şudur:
Türk Milletinin gündeminde asla yaşamak istemediği iç savaş ve kargaşa vardır! Dolayısıyla bu tehlike karşısında kişisel, partisel, siyasi polemikler ve ayrıştırıcı söylemler yerine, birliğimizi sağlayacak, toplumsal dayanışmayı kuvvetlendirecek, devlet adamlığı ve devlet aklı davranışını bekliyoruz.
Bu bağlamda; CUMHURİYET İÇİN ANTALYA EL ELE Platformu olarak diyoruz ki:
Artık mesele bir siyasal parti meselesi değil memleket meselesidir. Açılım saçılım siyasetlerinden bir an önce vazgeçilmelidir.
Komşu ülkelerin toprak bütünlüğünü tekrar sağlayacak olan büyük önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “yurtta barış dünyada barış” ilkesi ışığındaki dış politika çizgisine geri dönülmelidir.
Türk Milletinin gündeminde ve gönlünde olmayan ve terör belasını çözmeyecek aksine bizi ayrıştıracak olan anayasa çalışmalarından vazgeçilmelidir.
Buradan başta siyasi partilerimiz olmak üzere tüm kurumlarımıza ve halkımıza sesleniyoruz. Gelin aramızdaki etnik, dinsel ve siyasal ayrılıklarımızı bir kenara bırakarak;
Büyük önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları ve şehitlerimiz, gazilerimiz önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyetine, ulus devletimize,  ATATÜRK’ün altı ilkesi başta olmak üzere devrimlerine ve parlamenter sistemimize sahip çıkalım.
Gün ayrılık gayrılık günü değildir.
Gün Türkiye’yi iç savaşa sürüklemeye çalışan ABD emperyalizmine ve yerli işbirlikçilerine karşı el ele verme günüdür!
Gün uyanık olma, uyuyanları uyandırma günüdür!
Bu büyük tehlikeye karşı bugün burada yapılan bu basın açıklaması ile bir başlangıç yapılmıştır. Bu büyük tehlikeye karşı kararlı mücadelemiz, önümüzdeki günlerde daha büyük birlikteliklerle devam edecektir. 14.12.2016

          İbrahim DAŞ
        CUMHURİYET İÇİN ANTALYA EL ELE
          PLATFORMU SÖZCÜSÜ

 

Kategori : Haber

Yazdır  |  Okuma Sayısı :  1087   |

 Atatürk Köşesi
 

ADD

 Sözleri
 

ADD

 Anıları
 

ADD

 Mülakatları
 

ADD

 Resim Albümü
 

ADD

 Kronolojisi
 

ADD

Ardından Söylenenler
 

ADD

 Büyük Nutuk

 


 
Sitemiz bugün    toplamda ise   kişi tarafından ziyaret edilmiştir. İp Adresiniz  
ANTALYA ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
Derneğimizin Sitesi Ramazan AZITEPE Tarafından yapılmıştır.